Personal på TechPoint

Nyfiken på vilka vi är? Här kan du läsa om alla oss som arbetar på TechPoint Systemteknik AB. De flesta av oss sitter på huvudkontoret i Sollentuna eller på lagret i Vallentuna, men vi har lokala säljkontor på flera platser i Sverige, bland annat i Göteborg, Uppsala, Landskrona och Skövde.

   Ledning

Peter Öfverstedt
Peter Öfverstedt
VD

Telefon arbete: +46 (0)8 505 892 13
E-post: peter.ofverstedt@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)70 410 44 54
Kontaktfil: Peter Öfverstedt

Thomas Arnersten
Thomas Arnersten
Ekonomichef

Telefon arbete: +46 (0)8 625 17 76
E-post: thomas.arnersten@techpoint.se
Kontaktfil: Thomas Arnersten

   Försäljare

Pontus Pearson
Pontus Pearson
Försäljningsingenjör/Teknisk support

E-post: pontus.pearson@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)707 35 13 30
Kontaktfil: Pontus Pearson

Stefan Eriksson
Stefan Eriksson
Försäljningsingenjör/Teknisk support

E-post: stefan.eriksson@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)70 104 00 34
Kontaktfil: Stefan Eriksson

Kjartan Magnusson
Kjartan Magnusson
Försäljningsingenjör/Teknisk support

E-post: kjartan.magnusson@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)701 040 027
Kontaktfil: Kjartan Magnusson

Jan Widmarson
Jan Widmarson
Försäljningsingenjör/Teknisk support

Telefon arbete: +46 (0)8-623 13 30
Telefon mobil: +46 (0)70-190 63 57
E-post: jan.widmarson@techpoint.se

Mats Selinder
Mats Selinder
Försäljningsingenjör/Specialist LISTA-produkter

Telefon arbete: +46 8 505 892 12
E-post: mats.selinder@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)70 410 44 55
Kontaktfil: Mats Selinder

Tomas Neumann
Tomas Neumann
Försäljning/Teknisk support

Telefon arbete: +46 (0)8 505 89 221
E-post: tomas.neumann@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 70 410 44 50
Kontaktfil: Tomas Neumann

Rickard Jonsson
Rickard Jonsson
Försäljning/Teknisk support

Telefon arbete: +46 (0)8 505 89 227
E-post: rickard.jonsson@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)70 410 44 51
Kontaktfil: Rickard Jonsson

Rikard Lindblad
Rikard Lindblad
Försäljning/Ordermottagning

Telefon arbete: +46 (0)8-505 89 239
E-post: rikard.lindblad@techpoint.se
Kontaktfil: Rikard Lindblad

Björn Öfverstedt
Björn Öfverstedt
Försäljning/Marknadsföring

Telefon arbete: +46 (0)8-505 89 214
E-post: bjorn.ofverstedt@techpoint.se
Kontaktfil: Björn Öfverstedt

Sven-Erik Stahlén
Sven-Erik Stahlén
Försäljning/Logistik

Telefon arbete: +46 (0)8-505 89 236
E-post: sven-erik.stahlen@techpoint.se
Kontaktfil: Sven-Erik Stahlén

Mikael Lindström
Mikael Lindström
Logistik/Försäljning LISTA-produkter

Telefon arbete: +46 (0)8-505 89 237
E-post: mikael.lindstrom@techpoint.se
Kontaktfil: Mikael Lindström

   Specialister

Anders Ekholm
Anders Ekholm
Skärvätskeingenjör

E-post: anders.ekholm@techpoint.se
Mobiltelefon: +46 (0)70 410 44 52
Kontaktfil: Anders Ekholm